JEDNODUCHÉ CESTOVINY S KURACÍM MÄSOM

JEDNODUCHÉ CESTOVINY S KURACÍM MÄSOM

Pripravte si spolu s nami jednoduché cestoviny s kuracím mäsom. Pozrite všetky potrebné ingrediencie a postup krok za krokom. Jedná sa o ďalší jednoduchý recept, ktorý zvládnete aj vy, stačí sa držať nášho postupu. Náš recept na jednoduché cestoviny s kuracím mäsom obsahuje všetko potrebné.

INGREDIENCIE

Čo budete na jednoduché cestoviny s kuracím mäsom potrebovať:

  • 1l kuracieho vývaru
  • ½ maslovej tekvice ošúpanej a nakrájanej na malé kúsky
  • 2 kuracie prsia
  • 400 g cestovín (my sme použili casarecce)
  • 50 g smotanového syra
  • 75 g pekanových orechov, nasekaných
  • malé balenie plochá petržlenová vňať, nasekaná
  • 25 g strúhaného parmezánu plus extra na servírovanie
Náš tip: Žiadna kuchyňa sa nezaobíde bez kvalitnej sady hrncov.
...
Recept pokračuje ďalej...

POSTUP

Celý postup na jednoduché cestoviny s kuracím mäsom krok za krokom.

KROK 1
Nalejte vývar do panvice a priveďte do varu. Pridajte tekvicu a kuracie mäso, prikryte a jemne prebublávajte 15 minút, alebo kým sa kura a tekvica neuvaria. Ak sa kura uvarí ako prvé, vyberte ho z panvice, odstavte a varte do mäkka. Naberajte tekvicu dierovanou lyžicou a na panvici nechajte iba vývar.

KROK 2
Vývar priveďte späť do varu a pridajte cestoviny; tekutina by mala zakryť cestoviny. Varte za pravidelného miešania, kým nie sú cestoviny mäkké a väčšina vývaru sa nevstrebe (v prípade potreby dolejte vodou). Nakrájajte kurča.

Náš tip: Kuchynský robot pomôže s krájaním, miešaním a je neoceniteľným pre prípravu cesta, ale aj pečenie koláčov a prípravu dezertov.
...
Recept pokračuje ďalej...

KROK 3
Vráťte tekvicu do panvice a pridajte smotanový syr, pekanové orechy, petržlenovú vňať a parmezán. Varte ďalšiu minútu alebo dve, potom pridajte kuracie mäso. Okoreníme a podávame s extra parmezánom, ak chcete.

Máte hotovo, gratulujeme! Zvládli ste pripraviť najlepší recept na jednoduché cestoviny s kuracím mäsom. Prajeme dobrú chuť.

Redakcia JednoducheRecepty.sk

Varenie nás baví. Ak však ani vy nemáte čas celý deň tráviť v kuchyni, práve pre vás sú naše jednoduché recepty. Nielen príprava je jednoduchá, ingrediencií je vždy len niekoľko a sú ľahko dostupné v bežných supermarketoch. Celý recept zvládnete raz-dva. Každý obsahuje návod krok po kroku.