SYROVÉ TYČINKY – SMAŽENÉ MOZZARELLOVÉ

SYROVÉ TYČINKY – SMAŽENÉ MOZZARELLOVÉ

Pripravte si spolu s nami syrové tyčinky – smažené mozzarellové. My sme si ho už vyskúšali a zhrnuli sme všetky potrebné ingrediencie a aj postup krok za krokom. Jedná sa o ďalší z kategórie jednoduché recepty. Aj tento recept zvládnete aj vy, stačí sa držať nášho postupu. Náš recept na syrové tyčinky – smažené mozzarellové obsahuje všetky ingrediencie aj presný postup.

INGREDIENCIE

Čo budete na syrové tyčinky – smažené mozzarellové potrebovať:

  • 2 veľké vajcia, rozšľahané
  • ¼ šálky vody
  • 1 ½ šálky talianskej ochutenej strúhanky
  • ½ lyžičky cesnakovej soli
  • ⅔ šálky viacúčelovej múky
  • ⅓ šálky kukuričného škrobu
  • 2 hrnčeky oleja na vyprážanie alebo podľa potreby
  • 1 (16 uncí) balenie mozzarellových syrových tyčiniek
Náš tip: Žiadna kuchyňa sa nezaobíde bez kvalitnej sady hrncov.
...
Recept pokračuje ďalej...

POSTUP

Celý postup na syrové tyčinky – smažené mozzarellové krok za krokom.

KROK 1
V malej miske vyšľaháme spolu vodu a vajcia. Zmiešajte strúhanku a cesnakovú soľ spolu v strednej miske. Zmiešajte múku a kukuričný škrob v tretej miske.

KROK 2
Vo veľkej a ťažkej panvici zohrejte olej na vysokú teplotu potrebnú pre smaženie.

Náš tip: Kuchynský robot pomôže s krájaním, miešaním a je neoceniteľným pre prípravu cesta, ale aj pečenie koláčov a prípravu dezertov.
...
Recept pokračuje ďalej...

KROK 3
Vybaľte tyčinku mozzarelly v múke; otriasť prebytočné množstvo. Ponorte do vaječnej zmesi. Zdvihnite, aby prebytočné vajce odkvapkalo späť do misky. Vtlačte do strúhanky, aby ste obalili. Položte mozzarellovú tyčinku na tanier alebo mriežku. Opakujte so zvyšnými tyčinkami mozzarelly.

KROK 4
Pomocou pavúčej lyžice alebo klieští vložte 3 až 4 tyčinky mozzarelly do horúceho oleja. Smažte do zlatista, asi 30 sekúnd. Odstavíme z ohňa a necháme odkvapkať na papierových utierkach. Opakujte, ak chcete opražiť zvyšné mozzarellové tyčinky.

Máte hotovo, gratulujeme! Ak ste postupovali podľa našich krokov, zvládli ste pripraviť najlepší recept na syrové tyčinky – smažené mozzarellové. Prajeme dobrú chuť.

Redakcia JednoducheRecepty.sk

Varenie nás baví. Ak však ani vy nemáte čas celý deň tráviť v kuchyni, práve pre vás sú naše jednoduché recepty. Nielen príprava je jednoduchá, ingrediencií je vždy len niekoľko a sú ľahko dostupné v bežných supermarketoch. Celý recept zvládnete raz-dva. Každý obsahuje návod krok po kroku.